Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dějiny čar a kouzel 1 - přehled

20. 12. 2009

Dobrý sen vítejte na hodině dějin čar a kouzel tady si přečtete malý přehled letopočtů nemusíte si pamatovat přesné datum letopočet bude bohatě stačit  důležité je hlavně období do roku  1294   pozdější je také důležité  ale jsme  na hodině DĚJIN čar a kouzel 

hodně štěstí Rebeka

 

  382 př. n. l. - Ollivander začíná s výrobou kouzelnických hůlek.

962 - První použití létajících košťat.

993 - Godric Nebelvír, Helga z Mrzimoru, Rowena z Havraspáru a Salazar Zmijozel zakládají Bradavickou školu čar a kouzel. Zmijozel požaduje přijímat pouze čaroděje s čistými kouzelnickými předky a následně opouští školu. Zanechává ale po sobě Tajemnou komnatu.

1294 - Je založen Turnaj tří kouzelníků. Později je jeho každoroční konání přerušeno, neboť při něm začínalo umírat příliš mnoho studentů. Podle Brumbála se na konci 20. století nekonal už alespoň 100 let.

1473 - Koná se první Světové mistrovství ve famfrpálu, během kterého se hráči stihli dopustit všech 700 různých famfrpálových faulů.

1851 - Albus Brumbál začíná studovat Bradavickou školu.

1926 - Těsně po porodu Toma Riddla opouští jeho otec rodinu, Riddlova matka umírá po porodu a Tom je tak vychován jako sirotek.

1931 - Minerva McGonagall začíná studovat svůj první ročník v Bradavicích.

1937 - Tom Riddle začíná navštěvovat Bradavice.

1942 - Riddle otevírá Tajemnou komnatu, v důsledku čehož je zabita Ufňukaná Uršula. Riddle pak otevření komnaty svedl na Rubeuse Hagrida.

1944 - Riddle zabíjí svého otce a prarodiče z otcovy strany.

1945 - Brumbál poráží černokněžníka Grimvalda.

1970 - Tom Riddle se přejmenoval na Lorda Voldemorta a začíná svou snahu o ovládnutí světa.

1971 - James Potter, Lily Evansová, Sirius Black, Remus Lupin, Peter Pettigrew a Severus Snape začínají chodit do Bradavic.

1979 - Sibylla Trelawneyová předpovídá pád Lorda Voldemorta.

1981 - Voldemort zabíjí Jamese a Lily Potterovou 31. října, kledba se ale obrací proti němu, když se pokusí zabít i jejich syna, Harryho. Tomu zůstává na čele jizva a začínají se o něj starat Dursleyovi. 1. listopadu je zatčen Sirius Black za vraždu Petera Pettigrewa.

 

dú dnes namáte  takže si užívejte volna příště si řekneme něco o založení školy bradavice

takže nashledanou Rebeka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář